Субота, 18.05.2024, 15:22
Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Архив записей
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 19
Погода
Хто звідки
Главная » 2014 » Лютий » 17 » Дайджест новин Мінсоцполітики за тиждень 03 – 09 лютого 2014 року
12:16
Дайджест новин Мінсоцполітики за тиждень 03 – 09 лютого 2014 року

ТОП-3 СОЦІАЛЬНИХ НОВИН ЗА ТИЖДЕНЬ

ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

1.                  Визначено і затверджено основні напрями роботи на 2014-2016 роки. Серед пріоритетних - погашення заборгованості із заробітної плати та перед Пенсійним фондом, а також недопущення виникнення нової. Крім того, буде продовжена робота із посилення захисту найуразливіших категорій громадян, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для вдосконалення пенсійної системи планується продовжити підвищення пенсій, а також поліпшувати якість обслуговування людей.У сфері праці та зайнятості протягом 2014 року потрібно працевлаштувати не менше 820 тис. осіб, а середню тривалість пошуку роботи на кінець року необхідно скоротити до 90 днів. Серед пріоритетних питань також підвищення якості оздоровлення дітей.  

ГРОМАДСЬКІСТЬ НА КОНТРОЛІ

2.                  Завдяки громадськості у соціальній сфері звільнені „некомпетентні” чиновники. Це стало можливим завдяки участі й принциповій позиції Народних контролерів. Отримуючи сигнали про факти порушень або неякісної роботи, Мінсоцполітики оперативно втручається в ситуацію, виправляє її і вживає заходів на майбутнє. Таким чином були виявлені факти невідповідності своїм посадам керівників Ладиженського психоневрологічного дитячого будинку-інтернату, Хмельницького інтернату для людей похилого віку, Великорибальського психоневрологічного інтернату, а також департаменту соціального захисту Вінницької області. Також саме представниками громадськості були виявлені факти неякісного харчування дітей-чорнобильців, що надавалося компанією «Сінтезпродсервіс». У цілому, Мінсоцполітики налагодило співпрацю з приблизно 400 громадськими організаціями та об'єднаннями у рамках Народної колегії. 

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

3                    Профінансовано лютневі пенсії для 600 тисяч військових пенсіонерів. На ці потреби було спрямовано 1 млрд. 450 млн. грн. У цілому, станом на 5 лютого пенсійні виплати профінансовано на 4,6 млрд. грн., що становить 21,5% від місячної потреби. Загалом же на пенсії у лютому місяці буде спрямовано 21,3 млрд. гривень. Зазначимо, що у лютому, так як і у попередні місяці, фінансування та виплата пенсій відбуваються в повному обсязі та відповідно до встановленого поденного графіку. Виплати розпочалися 4 лютого і завершаться 25 лютого. 

ПІДСУМКИ РОБОТИ

У 2013 році посилено соціальний захист найбільш уразливих категорій громадян. Зокрема, незважаючи на складу економічну ситуацію, виплати найбільш незахищеним громадянам не тільки не були зменшені, а подекуди і збільшені. У першу чергу, допомогу було спрямовано дітям-інвалідам. Також минулого року впроваджено нову модель діяльності 12 тисяч фахівців соціальної роботи, які працюють з усіма без винятку сім’ями, запроваджено нову політику у сфері зайнятості, скоротивши рівень безробіття в Україні до 7%.

Серед новаторств 2013 року – започаткування спільно з НБУ програми впровадження національної картки, розробка та втілення у життя нових соціальних стандартів, а також плідна співпраця з громадськістю та громадськими організаціями.

РЕГІОНАЛЬНІ РЕЙТИНГИ

Підбито підсумки роботи кожного регіону. Для цього впроваджено Соціальну карту регіону. Критерії, які використовувалися для складання рейтингу, максимально прозорі й об'єктивні, щоб уникнути маніпулювання статистикою.Кожна з областей оцінювалася за 6 основними напрямами роботи: ситуація на регіональних ринках праці, оцінка роботи регіональних підрозділів служби зайнятості, оплата праці, заборгованість з виплати заробітної плати, допомога матерям і дітям та дитяче оздоровлення. 

ДЕРЖАВНІ ДОПОМОГИ

За січень з фондів соцстраху виплачено 1,6 млрд. грн. Зокрема, по Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цей платіж склав - 563,9 млн. грн., по Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності - 563,4 млн. грн. Нарешті, по Фонду соціального страхування на випадок безробіття - 482,1 млн. грн. Надання документів на фінансування, яке йде від фондів, незмінно відбувається вчасно. Міністерство постійно тримає руку на пульсі. Керівництво відділень фондів тримає на контролі кожен факт перебоїв з виплатами.  

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Розпочалася реалізація проекту міжнародної технічної допомоги Twinning light. Його мета - наблизити законодавство України до норм та стандартів ЄС у сфері професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями. Країною-партнером проекту є Королівство Іспанія. З-поміж чотирьох країн для реалізації проекту Мінсоцполітики зупинило свій вибір саме на Іспанії, тому що це країна, яка має значний досвід у роботі з інвалідами. У лютому нинішнього року відбудуться перші два візити іспанських експертів до України з метою правового та функціонального вивчення української системи професійної реабілітації й зайнятості осіб з обмеженими можливостями. Особливу увагу буде приділено системі транзитних робочих місць в інтегрованих філіях центрів професійної реабілітації інвалідів.

ГАРАНТУВАННЯ ВИПЛАТ

Розроблено законопроект для компенсування заборгованої заробітної плати працівникам підприємств-банкрутів. Однак ухвалюватиметься це рішення тільки разом з новим механізмом недопущення фіктивного банкрутства, щоб унеможливити будь-які махінації. Для цього проводяться додаткові консультації з Мінюстом, щоб передбачити усі можливі нюанси з приводу банкрутства. Зазначимо, що на підприємствах-банкрутах питання заборгованості може «зависнути» на довгий час. Таким чином, працівники таких підприємств опиняються заручниками ситуації, не маючи змоги одержати зароблену заробітну плату. Гарантійний механізм дозволить їм компенсувати такі втрати, а, отже, буде посилено соціальний захист усіх працівників, які можуть опинитись у подібній ситуації. 

ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА

Визнання гуманітарного вантажу з Польщі на погодженні у центральних органах влади. Заява та пакет документів на визнання гуманітарною допомогою вантажу від донора з Польщі "Фундація духовної культури прикордоння» надійшли до Мінсоцполітики 5 лютого. Як того і вимагає затверджений КМУ Порядок, заява була опрацьована та підготовлений проект наказу про визнання цього вантажу. Вантаж вагою майже 11 тонн складається із одягу, взуття нового та бувшого у використанні, медичних витратних матеріалів тощо. Призначений він для подальшого розподілу серед прихожан храму Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5), як зазначено у офіційній заяві отримувача допомоги.  

З ТУРБОТОЮ ПРО ІНВАЛІДІВ

Удосконалено процедуру забезпечення інвалідів засобами реабілітації. Уряд підтримав пропозиції Мінсоцполітики про зміну порядку забезпечення інвалідів засобами реабілітації. Зокрема, передбачається забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок держбюджету осіб, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, але не може бути сплачена за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Також документ спрощує порядок забезпечення предметами реабілітації, в тому числі спеціальними мобільними телефонами, дітей-інвалідів по зору і слуху, розширює перелік захворювань, при яких жінки забезпечуються протезами за рахунок бюджету, затверджує новий порядок перерозподілу виготовлених засобів реабілітації, якщо з якихось причин вони не можуть бути видані замовнику. 

ДОРУЧЕННЯ МІНІСТРА

До 1 квітня має завершитися заповнення соціального паспорту ветерана. Відповідне доручення дала Наталія Королівська керівникам регіональних управлінь соціального захисту. Надалі розпочнеться найвідповідальніша частина роботи - забезпечення лікування та догляду ветеранів, поліпшення побутових умов. На сьогодні заповнено близько 300 тис. паспортів, або 27% від запланованої кількості. Це ті паспорти, де фахівці не тільки працювали з базами даних, а відвідували ветеранів, на власні очі бачили умови проживання і потреби. А загалом територіальними центрами соціального обслуговування повністю або частково опрацьовано 41% паспортів.  

СПІВРОБІТНИЦТВО З ГРОМАДСЬКІСТЮ

Затверджено план співпраці з громадськими організаціями на 2014 рік. Серед пріоритетних завдань - поліпшення якості наданих соціальних послуг громадянам. Мова йде про всю їхню сукупність – починаючи з призначення або перерахунку пенсій, і закінчуючи послугами, які надаються людям в територіальних центрах, будинках престарілих, інтернатах. Зокрема, цього року планується активізувати залучення недержавних організацій до надання соціальних послуг. Це надасть змогу не тільки підвищити якість послуг, а й більш раціонально використовувати кошти.  

ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМ

Соціальний захист ветеранів буде посилено. Зокрема, місцеві управління спільно з ветеранськими організаціями складуть плани дій на 2014 рік. У них, крім щоденної роботи, повинна бути відображена підготовка заходів і до 25-ї річниці виведення військ з Афганістану, і до 70-річчя визволення України у Великій Вітчизняній війні. Окрім того, організації ветеранів будуть постійно контролювати ситуацію на місцях, щоб жодне звернення ветеранів не лишилося без уваги. 

ГЕНДЕРНІ ПИТАННЯ

Жіночі громадські організації підтримали позицію Міністра щодо соціальної стабільності в країні. Зокрема, йдеться про стабільну виплату пенсій та державних допомог, безперебійність роботи всієї соціальної сфери та допомогу тим, хто найбільше її потребує. Вони зійшлися на думці, що завдання жінок у всі часи - сприяти мирному врегулюванню конфліктів. Саме жінки своїм прикладом повинні демонструвати згоду і готовність йти на компроміси заради загального спокою і миру. Зазначимо, цілі жіночих громадських організацій і Мінсоцполітики повністю співпадають - допомагати і захищати громадян з найбільш вразливих верств населення. 

НА ЗАХИСТІ ВЕТЕРАНІВ

Ветеранські організації підтримали Мінсоцполітики. Під час зустрічі вони погодилися співпрацювати із забезпечення ефективної роботи соціальної сфери та безперебійності виплат пенсій та соціальних допомог. Тим більше, що 2014 – рік учасників бойових дій на території інших держав, рік воїнів-інтернаціоналістів. Також цього року відзначається 70-річчя звільнення України від фашистських загарбників і 25 років з моменту виводу військ з Афганістану. Ще торік Міністерство реалізувало цілу низку заходів для підвищення соціального захисту ветеранів й учасників бойових дій та добилося того, щоб збільшення виплат для цих категорій населення було гарантовано у цьому році. 

РЕГІОНАЛЬНІ НОВИНИ

Волинь: Вчитися ніколи не пізно. 31 січня у територіальному центрі соціального обслуговування Рожищенського району урочисто відкрито Університет третього віку. Його завдання - проведення безоплатного навчання і освітніх заходів для людей пенсійного віку.

Університет третього віку працюватиме як структурний підрозділ відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування. В Університеті створено шість факультетів: соціально-правовий; основ медицини; мистецький комунікаційних та інформаційних технологій; основ агротехнології; соціально-психологічний. На сьогодні до участі у навчальному курсі зголосилося вже 44 слухачі. 

Крим: єдиний регіон України, в якому всі територіальні управління Пенсійного фонду працюють за принципом "єдиного вікна". Фахівці Пенсійного фонду надають тут консультації з питань пенсійного забезпечення, інформацію про розмір пенсії та перерахування внесків із системи персоніфікованого обліку відомостей застрахованої особи. Тепер громадянам не треба ходити по численних кабінетах - на всі питання вони можуть отримати відповіді різних фахівців в одному місці. Загалом, в органах Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим за сьогодні на обліку перебуває 557 000 пенсіонерів. З них в Київському районі Сімферополя – більше 47 тисяч чоловік.

Суми: зменшення заборгованості із виплати заробітних плат. За моніторинговими даними за січень цього року на державних підприємствах області сума боргу зменшилась на 1,5 млн. гривень. Повністю погашено довготривалий борг на казенному підприємстві «Шосткинський казенний завод «Зірка», ДП «Попівський експериментальний завод». 

НОВИНИ ФОНДІВ

Пенсійний фонд: Розширюється співпраця України і Польщі у пенсійній сфері. У місті Львові відбулася українсько-польська робоча зустріч. Її мета – узгодження процедур дій та формулярів зв‘язку для реалізації Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення, яка набула чинності з 1 січня 2014 року. Сторони обмінялися інформацією щодо пенсійних систем України та Польщі та змін, що відбулися після двосторонніх консультацій експертів у червні 2013 року, обговорили питання двостороннього співробітництва у галузі пенсійного забезпечення та узгодили бланки формулярів зв‘язку для використання у подальшій співпраці.

Просмотров: 387 | Добавил: Админ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сайт
Календар
«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Калькулятор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Именини
Сьогодні святкують