Субота, 04.05.2024, 17:42
Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Архив записей
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 19
Погода
Хто звідки

Забезпечення протезно – ортопедичними засобами

 Забезпечення громадян, які цього потребують засобами пересування та реабілітації, протезно ортопедичними виробами в даний  час здійснюється на підставі Постанови Кабінету Міністрів України   віл 05 квітня 2012 року   № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій  населення, переліку таких засобів»

Зокрема,  даним законодавчим актом передбачено безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальною заявкою інваліда,  та обов’язковим наданням послуг з післягарантійного ремонту засобу пересування.

Тобто, з 2012 року передбачено  забезпечення громадянина тим чи іншим засобом пересування чи реабілітації виключно за вибором особи, яка ним користуватиметься,  за індивідуальною заявкою.

  Забезпечення інвалідів цими засобами проводитиметься на підставі анкети, заповнено особисто інвалідом або його законним представником.

В разі настання потреби в отриманні інвалідної коляски, чи будь-якого іншого засобу пересування чи реабілітації інвалід, який цього  потребує, або його законний представник  отримує в управлінні соціального захисту населення  бланк відповідної анкети на забезпечення  засобами пересування. Після заповнення даної анкети людина обирає в спеціалізованому каталозі ту конкретну модель, яка на її думку, найбільше відповідає її потребам.

До анкети додаються :

1.    Заява інваліда,

2.    Ксерокопія паспорту та ідентифікаційного коду інваліда

3.    Копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності,

4.    Медичне заключення про необхідність забезпечення  тим чи іншим засобом пересування чи реабілітації.

Слід доповнити, медичним заключенням про необхідність забезпечення  певними засобами пересування та реабілітації для громадян, які отримали інвалідність до 01.01.2007 року може бути  висновок  Лікувально-консультативної комісії (ЛКК), а для інвалідів, інвалідність яким встановлено після 01 січня 2007 року  виключно  Індивідуальна програма реабілітації, що складається МСЕК при встановленні групи інвалідності.

Управлінням соціального захисту населення,  на основі  поданого пакету документів, оформляється замовлення на отримання коляски тієї чи іншої моделі, відповідно до вибору інваліда, і згадане замовлення, з урахуванням потреб заявника, безпосередньо направляється підприємству, що займається виготовленням засобів пересування.

Термін виготовлення коляски та доставки її інваліду повинен складати на більше 60-ти календарних днів.

Додаткову інформацію з приводу забезпечення інвалідними візками, засобами пересування та реабілітації можна отримати в управлінні праці  ат соціального захисту населення або за телефоном  № 3- 70 -19

 

Забезпечення громадян протезами, протезно-ортопедичним взуттям та іншими протезно-ортопедичними виробами, виготовленими за індивідуальним замовленням.

 

Забезпечення громадян протезно-ортопедичними виробами та протезами здійснюється на підставі Постанови Кабінету Міністрів України   віл 05 квітня 2012 року   № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій  населення, переліку таких засобів».

Право на безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мають

Інваліди

Діти-інваліди

Зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються також діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату (далі - діти віком до 18 років).

 Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.

 Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.

 Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.

Для отримання певного виробу до управління соціального захисту населення подаються наступні документи

1.    Заява інваліда,

2.    Ксерокопія паспорту та ідентифікаційного коду інваліда

3.    Копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності,

4.    Медичне заключення про необхідність забезпечення  тим чи іншим засобом.

Слід добавити, що Інваліди забезпечуються:

 двома парами ортопедичного взуття на два роки;

 за наявності довідки з місця роботи - двома парами такого взуття на рік та одним протезом на два роки.

 Діти віком до 18 років забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік.

 Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочної залози обов'язково з ліфами для їх кріплення та у разі потреби, що визначається індивідуальною програмою, висновком МСЕК, ЛКК разом з компресійним рукавом при лімфодемі.
Сайт
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Калькулятор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Именини
Сьогодні святкують