Середа, 22.01.2025, 10:49
Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Архив записей
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 19
Погода
Хто звідки
Забезпечення інвалідів автомобілями

Відповідно до чинного законодавства інваліди мають право на пільгове забезпечення автомобілем.

На виконання зазначеної норми Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999 затверджено Порядок забезпечення інвалідів автомобілями.

 

Цей Порядок визначає механізм розподілу, обліку та видачі автомобілів інвалідам, дітям-інвалідам, які мають право на їх отримання і місце проживання яких зареєстровано в Україні в установленому законодавством порядку.

Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява, документи та висновок обласної, центральної міської у мм. Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем.

Перелік медичних показань для забезпечення інвалідів автомобілями затверджується Міністерством охорони здоров’я України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.

Так, для того, щоб інвалід, законний представник дитини-інваліда отримав автомобіль, вони повинні подати до районного управління соціального захисту за місцем проживання і реєстрації заяву (форма заяви затверджується Мінпраці).

Крім цього, до заяви додаються такі документи:

- копія довідки МСЕК про групу та причину інвалідності, а для дітей-інвалідів - копія медичного висновку;

- копія паспорта (для інваліда) або копія свідоцтва про народження (для дитини-інваліда);

- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера інваліду та члену сім’ї, якому передається право керування автомобілем, законному представнику дитини-інваліда;

- довідка про реєстрацію місця проживання інваліда та члена сім’ї, якому передається право керування автомобілем, законного представника дитини-інваліда;

- копія пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії;

- для інвалідів I, II та III групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, - копія посвідчення про належність до категорії 1 осіб, що постраждали унаслідок дії зазначених вище факторів, та медична довідка визначеного органами охорони здоров’я зразка щодо спроможності інваліда керувати автомобілем (для інвалідів I та II групи, які забезпечуються автомобілями безоплатно);

- для інвалідів від загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях, з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією, - довідка військкомату або інші документи (копія партизанського квитка), що підтверджують таку участь (надається військкоматом на запит головного чи районного управління соціального захисту) або посвідчення інваліда війни;

- для інвалідів унаслідок трудового каліцтва - копія акта про нещасний випадок на виробництві або акта розслідування професійного захворювання.

Взяття на облік інваліда здійснюється регіональним департаментом  соціального захисту у розрізі наявних черг інвалідів з дати огляду облМСЕК, яка видала інваліду висновок про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем у разі, коли такий висновок видано не раніше дати реєстрації заяви.

Слід наголосити на тому, що є випадки коли інвалід не може бути поставлений на облік для забезпечення його автомобілем.

Так, у разі відсутності члена сім’ї, який проживає і зареєстрований за місцем проживання та реєстрації інваліда і якому інвалід міг би передати право керування автомобілем не береться на облік інвалід, який має відповідні медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним керуванням та протипоказання до керування автомобілем.

Разом з цим, у разі змін у складі сім’ї такий інвалід береться на облік з дати звернення із заявою та документами, що підтверджують зазначені зміни.

 

Інвалід, законний представник дитини-інваліда отримує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Після закінчення зазначеного строку інвалід може користуватися таким автомобілем до отримання нового або повернути його головному управлінню соціального захисту чи управлінню виконавчої дирекції.

На інвалідів та законних представників дітей-інвалідів оформляються на автомобіль реєстраційні документи, у яких підрозділом МВС робиться відмітка про видачу автомобіля головним управлінням соціального захисту, передачу права керування автомобілем члену сім’ї (у разі потреби), а також про заборону відчуження автомобіля.

 

Слід зазначити, якщо автомобіль видано для обслуговування інваліда одному із батьків, які доглядають дитину інваліда або інваліда з дитинства, то за наявності у такого інваліда документа, що підтверджує інвалідність, довідки про медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним керуванням або із звичайним керуванням та висновку щодо протипоказань на керування транспортними засобами, податок з власника такого транспортного засобу не справляється.

 

Інвалід, який перебуває на обліку для отримання автомобіля на пільгових умовах чи безкоштовно може відмовитися від його отримання в зв’язку з отриманням автомобіля у вигляді гуманітарної допомоги.

Слід зазначити, що автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою видається також на 10-річний термін експлуатації без права продажу, передачі чи дарування.

Якщо інвалід,  дитина-інвалід користувався автомобілем більше ніж  10 років,  за бажанням членів його сім'ї автомобіль може бути переданий  їм у власність безоплатно.

В разі  смерті інваліда,  дитини-інваліда автомобіль,  визнаний гуманітарною   допомогою,  яким  інвалід  був  забезпечений  через органи соціального захисту і користувався менше ніж 10 років,  може  бути  переданий  у  власність  одному з членів сім'ї інваліда  за  рішенням  Мінсоцполітики  за умови сплати податків і зборів  за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля,  які  повинні  бути  сплачені  членом  сім'ї померлого інваліда,  дитини-інваліда  протягом  шести  місяців  з дня смерті інваліда.
Сайт
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Калькулятор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Именини
Сьогодні святкують